Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys Under 12
       


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 3 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D E


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A1 : Pacific FC 08B PSG33x6 2  6  3  10  0  0 0
 A2 : RV Timbers 08B Red30x3 1  2  5  8  0  2 0
 A3 : LYS 08B Red00x0 0  -8  12  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B1 : SESC 08B Rebels Blue33x6 2  6  3  12  0  0 0
 B2 : Westside Timbers 08B Samba30x3 1  0  4  4  0  0 0
 B3 : Pacific FC 08B Pride00x0 0  -6  12  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C1 : Saints 08B Blue3137 2  5  5  10  0  1 0
 C2 : OPFC WUFC 08B Gold3115 1  2  4  6  1  0 0
 C4 : OFA 08B Black0303 1  1  5  6  0  1 0
 C3 : SSC 08B Tiempo0011 0  -8  11  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : NWUSA 08B River3339 3  9  4  17  1  0 0
 D2 : PCU 08B Red 20336 2  5  5  13  1  0 0
 D3 : WA Timbers 08B White 10101 0  -6  11  4  0  0 0
 D4 : THUSC 08B Green0101 0  -8  16  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E1 : HSC 08B BAYERN RED3339 3  9  5  14  0  1 0
 E2 : WA Timbers 08B Red 20336 2  4  5  12  1  0 0
 E4 : United PDX 08B Blue West0033 1  -5  12  7  0  0 0
 E3 : ETFC 08B Sevilla Red0000 0  -8  13  2  0  0 0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316361  Eastside Timbers Sports Complex  12:00 PM  Tf3B D1 vs D2NWUSA 08B River 4 vs.PCU 08B Red 23
 316336  US Cellular  01:00 PM  11 A2 vs A3RV Timbers 08B Red 6 vs.LYS 08B Red1
 316344  Rosemont Ridge MS  04:00 PM  Turf C2 vs C4OPFC WUFC 08B Gold 2 vs.OFA 08B Black0
 316360  Mt View Champions Park (MVCP)  06:00 PM  Trf1 B2 vs B3Westside Timbers 08B Samba 3 vs.Pacific FC 08B Pride1
 316367  South Meadows MS  06:00 PM  Turf E1 vs E2HSC 08B BAYERN RED 4 vs.WA Timbers 08B Red 21
 316341  Delta Park  07:30 PM  5Trf C1 vs C3Saints 08B Blue 5 vs.SSC 08B Tiempo1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316345  Tigard HS  09:00 AM  Turf C3 vs C4SSC 08B Tiempo 1 vs.OFA 08B Black5
 316364  Buckman Field Park  09:00 AM  FotE D2 vs D3PCU 08B Red 2 3 vs.WA Timbers 08B White 11
 316358  Cleveland HS Field  11:00 AM  Turf B1 vs B2SESC 08B Rebels Blue 3 vs.Westside Timbers 08B Samba1
 316340  Roosevelt HS  12:00 PM  TrfE C1 vs C2Saints 08B Blue 3 vs.OPFC WUFC 08B Gold3
 316370  Harmony Sports Complex  12:00 PM  TF9B E2 vs E3WA Timbers 08B Red 2 7 vs.ETFC 08B Sevilla Red0
 316369  Tektronix Field  01:00 PM  Turf E4 vs E1United PDX 08B Blue West 3 vs.HSC 08B BAYERN RED7
 316363  Mt View Champions Park (MVCP)  01:30 PM  Trf1 D4 vs D1THUSC 08B Green 0 vs.NWUSA 08B River7

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316343  Rosemont Ridge MS  09:00 AM  Turf C2 vs C3OPFC WUFC 08B Gold 1 vs.SSC 08B Tiempo1
 316371  Harmony Sports Complex  09:00 AM  TF9B E2 vs E4WA Timbers 08B Red 2 4 vs.United PDX 08B Blue West1
 316366  Harmony Sports Complex  11:30 AM  TF9A D3 vs D4WA Timbers 08B White 1 2 vs.THUSC 08B Green2
 316359  Ridgefield Outdoor Rec Complex  12:00 PM  3A B3 vs B1Pacific FC 08B Pride 2 vs.SESC 08B Rebels Blue9
 316334  Ridgefield Outdoor Rec Complex  01:30 PM  3A A1 vs A2Pacific FC 08B PSG 4 vs.RV Timbers 08B Red2
 316368  South Meadows MS  02:30 PM  Turf E1 vs E3HSC 08B BAYERN RED 3 vs.ETFC 08B Sevilla Red1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316362  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3B D1 vs D3NWUSA 08B River 6 vs.WA Timbers 08B White 11
 316365  Buckman Field Park  12:00 PM  FotW D2 vs D4PCU 08B Red 2 7 vs.THUSC 08B Green0
 316335  Forest Park Elem  01:00 PM  Turf A3 vs A1LYS 08B Red 1 vs.Pacific FC 08B PSG6
 316342  Reinhart Volunteer Park  02:00 PM  1 C4 vs C1OFA 08B Black 1 vs.Saints 08B Blue2
 316372  Lane CC  03:00 PM  Trac E3 vs E4ETFC 08B Sevilla Red 1 vs.United PDX 08B Blue West3

Quarter Final - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316375  Mt View Champions Park (MVCP)  12:00 PM  Trf1 SESC 08B Rebels Blue 1
- 3PK  
vs.WA Timbers 08B Red 21
- 2PK
 316374  Mt View Champions Park (MVCP)  01:30 PM  Trf1 NWUSA 08B River 3
- 4PK  
vs.HSC 08B BAYERN RED3
- 3PK
 316373  Mt View Champions Park (MVCP)  03:00 PM  Trf1 Pacific FC 08B PSG 0 vs.OPFC WUFC 08B Gold0
 316376  Mt View Champions Park (MVCP)  04:30 PM  Trf1 Saints 08B Blue 2
- 5PK  
vs.PCU 08B Red 22
- 6PK

Semi-Final - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316378  Eastside Timbers Sports Complex  03:00 PM  Tf3A SESC 08B Rebels Blue 4 vs.PCU 08B Red 23
 316377  Buckman Field Park  04:30 PM  FotE OPFC WUFC 08B Gold 1 vs.NWUSA 08B River7

Final - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316379  Buckman Field Park  02:30 PM  FotE NWUSA 08B River 2
- 7PK  
vs.SESC 08B Rebels Blue2
- 6PK