Username: 
  Password: 

Team Schedules - GU12 Thorns Premier Gold
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
 A8 : FCSC 08G Nemesis White3313333 19 12  6  3  15 
 A5 : FC Portland 08G Pre ECNL3331013 14 9  4  7  16 
 A2 : United PDX 08G Black East0133303 13 6  4  7  13 
 A7 : WA Timbers 08G Red 10300013310 -1  3  15  14 
 A3 : United PDX 08G Black West0131300 8 -2  2  9  7 
 A6 : WUFC 08G Gold3001130 8 -2  2  9  7 
 A4 : PCU 08G Red 11301000 5 -6  1  13  7 
 A1 : ETFC 08G Sunderland Black000100  1 -16  0  20  4 

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415012  Wilsonville High School  01:30 PM  Stad A6 vs A7WUFC 08G Gold 2 vs.WA Timbers 08G Red 10
 415006  Tektronix Field  06:00 PM  Turf A3 vs A8United PDX 08G Black West 0 vs.FCSC 08G Nemesis White1
 415027  Tektronix Field  07:30 PM  Turf A2 vs A5United PDX 08G Black East 0 vs.FC Portland 08G Pre ECNL3

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415025  Lane CC  02:30 PM  Trac A1 vs A7ETFC 08G Sunderland Black 1 vs.WA Timbers 08G Red 14

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415008  Liberty High School  11:00 AM  JV-E A5 vs A6FC Portland 08G Pre ECNL 2 vs.WUFC 08G Gold0

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415016  Harmony Sports Complex  10:00 AM  TF9A A7 vs A8WA Timbers 08G Red 1 1 vs.FCSC 08G Nemesis White3
 415017  Liberty High School  12:00 PM  JV-E A5 vs A1FC Portland 08G Pre ECNL 4 vs.ETFC 08G Sunderland Black0
 415028  Tektronix Field  01:00 PM  Turf A3 vs A4United PDX 08G Black West 1 vs.PCU 08G Red 11

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415020  Fort Vancouver HS  09:00 AM  Turf A8 vs A2FCSC 08G Nemesis White 0 vs.United PDX 08G Black East0
 415013  Buckman Field Park  10:30 AM  FotE A4 vs A1PCU 08G Red 1 3 vs.ETFC 08G Sunderland Black0
 415031  Tektronix Field  04:30 PM  Turf A3 vs A6United PDX 08G Black West 1 vs.WUFC 08G Gold0

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418121  Lane CC  01:30 PM  Trac A1 vs A6ETFC 08G Sunderland Black 2 vs.WUFC 08G Gold2
 418122  Madison HS at Marshal Campus  02:30 PM  East A2 vs A4United PDX 08G Black East 3 vs.PCU 08G Red 11

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415018  Wilsonville High School  10:30 AM  Stad A6 vs A4WUFC 08G Gold 0 vs.PCU 08G Red 10
 418124  Fort Vancouver HS  12:00 PM  Turf A8 vs A7FCSC 08G Nemesis White 2 vs.WA Timbers 08G Red 10
 415005  Tektronix Field  04:30 PM  Turf A2 vs A1United PDX 08G Black East 4 vs.ETFC 08G Sunderland Black0

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415014  Liberty High School  01:30 PM  JV-E A5 vs A3FC Portland 08G Pre ECNL 1 vs.United PDX 08G Black West1
 415023  Fort Vancouver HS  01:30 PM  Turf A8 vs A4FCSC 08G Nemesis White 3 vs.PCU 08G Red 10
 415030  Harmony Sports Complex  02:00 PM  TF9A A7 vs A2WA Timbers 08G Red 1 0 vs.United PDX 08G Black East3

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415015  Horizon Christian HS - Tualatin  02:00 PM  Turf A6 vs A2WUFC 08G Gold 3 vs.United PDX 08G Black East1
 415011  Liberty High School  02:30 PM  JV-E A5 vs A8FC Portland 08G Pre ECNL 2 vs.FCSC 08G Nemesis White3

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415026  Fort Vancouver HS  09:00 AM  Turf A8 vs A6FCSC 08G Nemesis White 3 vs.WUFC 08G Gold0
 415009  Lane CC  01:00 PM  Trac A1 vs A3ETFC 08G Sunderland Black 1 vs.United PDX 08G Black West3
 415010  Buckman Field Park  01:00 PM  FotE A4 vs A2PCU 08G Red 1 0 vs.United PDX 08G Black East2
 415022  Harmony Sports Complex  03:00 PM  TF9B A7 vs A5WA Timbers 08G Red 1 2 vs.FC Portland 08G Pre ECNL2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415007  Buckman Field Park  09:00 AM  FotE A4 vs A7PCU 08G Red 1 2 vs.WA Timbers 08G Red 14
 418123  Tektronix Field  07:30 PM  Turf A3 vs A5United PDX 08G Black West 1 vs.FC Portland 08G Pre ECNL2

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415019  Harmony Sports Complex  01:30 PM  TF9A A7 vs A3WA Timbers 08G Red 1 3 vs.United PDX 08G Black West0

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415024  Madison HS at Marshal Campus  08:00 AM  East A2 vs A3United PDX 08G Black East   vs.United PDX 08G Black West 
 415032  Buckman Field Park  09:00 AM  FotE A4 vs A5PCU 08G Red 1   vs.FC Portland 08G Pre ECNL 
 415021  Horizon Christian HS - Tualatin  09:00 AM  Turf A6 vs A1WUFC 08G Gold   vs.ETFC 08G Sunderland Black 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415029  Lane CC  01:00 PM  Trac A1 vs A8ETFC 08G Sunderland Black   vs.FCSC 08G Nemesis White