Username: 
  Password: 

Team Schedules - BU13 Timbers Premier Silver
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
 A3 : United PDX 07B Black South1333331 17 14  5  7  21 
 A1 : KSC 07B MFC303333  15 7  5  7  14 
 A2 : ETFC 07B Rangers Black3333003 15 7  5  10  19 
 A7 : Cuervos FC 07B0011331110 1  2  15  16 
 A5 : Saints 07B Blue 13003010 7 -1  2  9  10 
 A8 : Pacific FC 07B Crush0110003 5 -8  1  17  8 
 A6 : IFC 07B Cosmos0110030 5 -13  1  29  13 
 A4 : PCU 07B Red 23100000 4 -7  1  17  10 

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416397  Luke Jensen Sports Park  12:30 PM  Trf1 A8 vs A4Pacific FC 07B Crush 0 vs.PCU 07B Red 24
 416404  Snyder Park  01:30 PM  Turf A7 vs A2Cuervos FC 07B 1 vs.ETFC 07B Rangers Black3
 416382  Roosevelt HS  04:00 PM  Turf A5 vs A6Saints 07B Blue 1 6 vs.IFC 07B Cosmos0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416399  North Salem HS  12:30 PM  Turf A1 vs A7KSC 07B MFC 2 vs.Cuervos FC 07B1
 418081  Buckman Field Park  02:00 PM  Socc A4 vs A3PCU 07B Red 2 2 vs.United PDX 07B Black South2

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416400  Ridgefield Outdoor Rec Complex  12:30 PM  4 A8 vs A6Pacific FC 07B Crush 3 vs.IFC 07B Cosmos3

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416379  Lane CC  09:30 AM  Socc A2 vs A1ETFC 07B Rangers Black 3 vs.KSC 07B MFC2
 416386  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Trf3 A6 vs A7IFC 07B Cosmos 4 vs.Cuervos FC 07B4
 416388  Roosevelt HS  02:00 PM  Turf A5 vs A3Saints 07B Blue 1 0 vs.United PDX 07B Black South3

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416389  Lane CC  10:00 AM  Socc A2 vs A6ETFC 07B Rangers Black 6 vs.IFC 07B Cosmos1
 418083  Luke Jensen Sports Park  02:00 PM  Trf1 A8 vs A7Pacific FC 07B Crush 2 vs.Cuervos FC 07B2
 416387  Buckman Field Park  03:00 PM  Ftbl A4 vs A1PCU 07B Red 2 1 vs.KSC 07B MFC3

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416402  Madison HS at Marshal Campus  11:30 AM  Turf A3 vs A4United PDX 07B Black South 4 vs.PCU 07B Red 21
 416401  Roosevelt HS  02:00 PM  Turf A5 vs A2Saints 07B Blue 1 1 vs.ETFC 07B Rangers Black2

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416406  Buckman Field Park  09:00 AM  Ftbl A4 vs A5PCU 07B Red 2 0 vs.Saints 07B Blue 12
 416395  Snyder Park  01:30 PM  Turf A6 vs A1IFC 07B Cosmos 2 vs.KSC 07B MFC4
 416398  Oregon Episcopal School  03:00 PM  Turf A3 vs A2United PDX 07B Black South 3 vs.ETFC 07B Rangers Black0

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416381  Buckman Field Park  09:00 AM  Socc A4 vs A7PCU 07B Red 2 0 vs.Cuervos FC 07B3
 416391  North Salem HS  12:30 PM  Turf A1 vs A5KSC 07B MFC 1 vs.Saints 07B Blue 10

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416390  Snyder Park  01:00 PM  Turf A7 vs A8Cuervos FC 07B 1 vs.Pacific FC 07B Crush0
 416392  Eastside Timbers Sports Complex  04:30 PM  Trf2 A6 vs A4IFC 07B Cosmos 3 vs.PCU 07B Red 22

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416396  Snyder Park  08:00 AM  Turf A7 vs A5Cuervos FC 07B 1 vs.Saints 07B Blue 11
 418080  North Salem HS  12:30 PM  Turf A1 vs A2KSC 07B MFC 2 vs.ETFC 07B Rangers Black0
 416380  Madison HS at Marshal Campus  02:30 PM  Turf A3 vs A8United PDX 07B Black South 2 vs.Pacific FC 07B Crush1

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416394  Lane CC  12:30 PM  Trac A2 vs A8ETFC 07B Rangers Black 5 vs.Pacific FC 07B Crush0
 416405  Oregon Episcopal School  04:30 PM  Turf A3 vs A6United PDX 07B Black South 4 vs.IFC 07B Cosmos0

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416385  Roosevelt HS  09:00 AM  Turf A5 vs A8Saints 07B Blue 1 0 vs.Pacific FC 07B Crush2
 416393  Snyder Park  05:30 PM  Turf A7 vs A3Cuervos FC 07B 3 vs.United PDX 07B Black South3

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418082  Eastside Timbers Sports Complex  01:30 PM  Trf3 A6 vs A5IFC 07B Cosmos   vs.Saints 07B Blue 1 
 416403  Ridgefield Outdoor Rec Complex  04:30 PM  5 A8 vs A1Pacific FC 07B Crush   vs.KSC 07B MFC 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 416383  North Salem HS  09:00 AM  Turf A1 vs A3KSC 07B MFC   vs.United PDX 07B Black South 
 416384  Lane CC  04:00 PM  Trac A2 vs A4ETFC 07B Rangers Black   vs.PCU 07B Red 2