Username: 
  Password: 

Team Schedules - GU13 Thorns Premier Gold
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
 A8 : FCSC 07G Nemesis White3331333 19 15  6  2  17 
 A2 : ETFC 07G Paris Black NLNC133333  16 12  5  2  14 
 A4 : Westside Timbers 07G Copa TS3033330 15 7  5  6  13 
 A6 : WA Timbers 07G Red 1 NLNC131310  9 4  2  6  10 
 A7 : Pacific FC 07G Summit0030103 7 -7  2  18  11 
 A5 : OPFC LOSC 07G Blue0310000 4 -14  1  18  4 
 A3 : United PDX 07G Premier West0001003 4 -7  1  12  5 
 A1 : Capital FC Timbers 07G Red NLNC0100100 2 -10  0  17  7 

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415760  Snyder Park  03:00 PM  Turf A4 vs A5Westside Timbers 07G Copa TS 4 vs.OPFC LOSC 07G Blue0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415742  Madison HS at Marshal Campus  09:00 AM  Turf A3 vs A5United PDX 07G Premier West 0 vs.OPFC LOSC 07G Blue1
 415751  Tualatin High School  12:30 PM  Turf A4 vs A8Westside Timbers 07G Copa TS 0 vs.FCSC 07G Nemesis White1
 415743  Lane CC  01:00 PM  Socc A2 vs A6ETFC 07G Paris Black NLNC 1 vs.WA Timbers 07G Red 1 NLNC1

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418134  Ridgefield Outdoor Rec Complex  09:30 AM  4 A7 vs A6Pacific FC 07G Summit 2 vs.WA Timbers 07G Red 1 NLNC4
 418135  Fort Vancouver HS  01:30 PM  Turf A8 vs A3FCSC 07G Nemesis White 1 vs.United PDX 07G Premier West0

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415757  Fort Vancouver HS  02:00 PM  Turf A8 vs A1FCSC 07G Nemesis White 4 vs.Capital FC Timbers 07G Red NLNC0

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415745  Capital FC Soccer Complex  11:00 AM  Turf A1 vs A5Capital FC Timbers 07G Red NLNC 2 vs.OPFC LOSC 07G Blue2
 415758  Luke Jensen Sports Park  12:30 PM  Trf1 A7 vs A2Pacific FC 07G Summit 0 vs.ETFC 07G Paris Black NLNC3
 415754  Fort Vancouver HS  02:00 PM  Turf A8 vs A6FCSC 07G Nemesis White 0 vs.WA Timbers 07G Red 1 NLNC0

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415739  Hazelia Field  03:00 PM  Turf A5 vs A8OPFC LOSC 07G Blue 0 vs.FCSC 07G Nemesis White4
 415733  Lane CC  05:00 PM  Socc A2 vs A1ETFC 07G Paris Black NLNC 3 vs.Capital FC Timbers 07G Red NLNC0

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415741  Snyder Park  08:30 AM  Turf A4 vs A1Westside Timbers 07G Copa TS 1 vs.Capital FC Timbers 07G Red NLNC0
 415736  Harmony Sports Complex  10:30 AM  Trf9 A6 vs A5WA Timbers 07G Red 1 NLNC 3 vs.OPFC LOSC 07G Blue0
 415747  Luke Jensen Sports Park  10:30 AM  Trf1 A7 vs A3Pacific FC 07G Summit 2 vs.United PDX 07G Premier West1

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415759  Oregon Episcopal School  01:00 PM  Turf A3 vs A6United PDX 07G Premier West 1 vs.WA Timbers 07G Red 1 NLNC1
 415735  Tualatin High School  01:30 PM  Turf A4 vs A7Westside Timbers 07G Copa TS 2 vs.Pacific FC 07G Summit0
 415755  Hazelia Field  03:30 PM  Turf A5 vs A2OPFC LOSC 07G Blue 0 vs.ETFC 07G Paris Black NLNC2

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418133  Hazelia Field  09:30 AM  Turf A5 vs A4OPFC LOSC 07G Blue 1 vs.Westside Timbers 07G Copa TS3
 415753  Capital FC Soccer Complex  11:00 AM  Turf A1 vs A7Capital FC Timbers 07G Red NLNC 4 vs.Pacific FC 07G Summit4
 415734  Madison HS at Marshal Campus  12:00 PM  Turf A3 vs A8United PDX 07G Premier West 1 vs.FCSC 07G Nemesis White4

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415744  Fort Vancouver HS  12:00 PM  Turf A8 vs A7FCSC 07G Nemesis White 3 vs.Pacific FC 07G Summit1
 415756  Madison HS at Marshal Campus  01:00 PM  Turf A3 vs A4United PDX 07G Premier West 1 vs.Westside Timbers 07G Copa TS3

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415737  Capital FC Soccer Complex  12:30 PM  Turf A1 vs A3Capital FC Timbers 07G Red NLNC 0 vs.United PDX 07G Premier West1
 415738  Lane CC  02:00 PM  Trac A2 vs A4ETFC 07G Paris Black NLNC 3 vs.Westside Timbers 07G Copa TS0
 415740  Harmony Sports Complex  03:30 PM  Trf9 A6 vs A7WA Timbers 07G Red 1 NLNC 1 vs.Pacific FC 07G Summit2

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418132  Capital FC Soccer Complex  03:30 PM  Turf A1 vs A2Capital FC Timbers 07G Red NLNC 1 vs.ETFC 07G Paris Black NLNC2

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415749  Harmony Sports Complex  01:30 PM  Trf8 A6 vs A1WA Timbers 07G Red 1 NLNC   vs.Capital FC Timbers 07G Red NLNC 
 415750  Ridgefield Outdoor Rec Complex  02:30 PM  4 A7 vs A5Pacific FC 07G Summit   vs.OPFC LOSC 07G Blue 
 415748  South Eugene HS  04:30 PM  1 A2 vs A8ETFC 07G Paris Black NLNC   vs.FCSC 07G Nemesis White 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 415752  Madison HS at Marshal Campus  10:00 AM  Turf A3 vs A2United PDX 07G Premier West   vs.ETFC 07G Paris Black NLNC 
 415746  Harmony Sports Complex  11:30 AM  Trf8 A6 vs A4WA Timbers 07G Red 1 NLNC   vs.Westside Timbers 07G Copa TS