Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys Under 13
     


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 3 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A3 : Pacific FC 06B Rangers3339 3  9  1  13  2  0 0
 A4 : Westside Timbers 06B Copa0336 2  3  4  13  1  0 0
 A2 : NYS 06B3003 1  0  5  8  1  0 0
 A1 : THUSC 06B Panthers0000 0  -12  24  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B4 : Bend FC Timbers 06B White3137 2  3  4  7  0  0 0
 B1 : PCU 06B Black 23306 2  1  6  7  1  0 0
 B2 : FSC 06B Celtics Green0134 1  2  4  6  0  1 0
 B3 : LYS 06B White0000 0  -6  12  6  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C2 : RPSC 06B Monaco3339 3  9  2  16  2  0 0
 C3 : Thelo United FC 06B Dynamite3036 2  5  5  10  1  0 0
 C4 : Capital FC Timbers 06B0303 1  -5  11  5  1  0 0
 C1 : EST 06B Black0000 0  -9  13  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D3 : THUSC 06B Adamantium3137 2  4  6  10  0  0 0
 D1 : United PDX 06B Blue East3306 2  1  6  7  0  0 0
 D4 : WA Timbers 06B White 10134 1  3  5  8  1  3 0
 D2 : WUFC 06B White0000 0  -8  11  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E3 : RPSC 06B Genesis1337 2  8  1  22  2  1 0
 E4 : PCU 06B Black 11337 2  7  2  13  1  0 0
 E2 : United PDX 06B Blue West3003 1  -3  9  6  1  0 0
 E1 : THUSC 06B Lithium White0000 0  -12  29  0  0  0 0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714947  Westside Christian HS  10:30 AM  Turf E3 vs E4RPSC 06B Genesis 1 vs.PCU 06B Black 11
 714940  Westside Christian HS  12:00 PM  Turf C2 vs C4RPSC 06B Monaco 5 vs.Capital FC Timbers 06B0
 714927  Rosemont Ridge MS  01:00 PM  Turf D2 vs D3WUFC 06B White 2 vs.THUSC 06B Adamantium3
 714935  Duniway Park  02:30 PM  Turf B3 vs B4LYS 06B White 2 vs.Bend FC Timbers 06B White3
 714894  Mt View Champions Park (MVCP)  03:00 PM  Trf3 A1 vs A2THUSC 06B Panthers 0 vs.NYS 06B7
 714899  Luke Jenson Sports Park  03:00 PM  Trf1 A3 vs A4Pacific FC 06B Rangers 3 vs.Westside Timbers 06B Copa1
 714937  Eastside Timbers Sports Complex  03:00 PM  Trf1 C1 vs C3EST 06B Black 0 vs.Thelo United FC 06B Dynamite2
 714942  Mt View Champions Park (MVCP)  04:30 PM  Trf3 E1 vs E2THUSC 06B Lithium White 0 vs.United PDX 06B Blue West5
 714926  Harmony Sports Complex  05:00 PM  TRF9 D4 vs D1WA Timbers 06B White 1 1 vs.United PDX 06B Blue East2
 714930  Buckman Field Park  08:00 PM  Ftbl B1 vs B2PCU 06B Black 2 2 vs.FSC 06B Celtics Green0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714924  Grant Park  10:30 AM  Turf D1 vs D2United PDX 06B Blue East 4 vs.WUFC 06B White1
 714945  Oregon Episcopal School  11:30 AM  Turf E2 vs E3United PDX 06B Blue West 0 vs.RPSC 06B Genesis5
 714897  Newberg HS  12:00 PM  Turf A2 vs A3NYS 06B 0 vs.Pacific FC 06B Rangers3
 714938  Capital FC Soccer Complex  12:00 PM  Turf C4 vs C1Capital FC Timbers 06B 3 vs.EST 06B Black0
 714896  Mt View Champions Park (MVCP)  01:00 PM  Trf2 A4 vs A1Westside Timbers 06B Copa 10 vs.THUSC 06B Panthers0
 714934  Wilson High School  01:00 PM  Turf B2 vs B4FSC 06B Celtics Green 1 vs.Bend FC Timbers 06B White1
 714929  Mt View Champions Park (MVCP)  01:00 PM  Trf3 D3 vs D4THUSC 06B Adamantium 3 vs.WA Timbers 06B White 13
 714944  Buckman Field Park  01:30 PM  Socc E4 vs E1PCU 06B Black 1 8 vs.THUSC 06B Lithium White0
 714939  Westside Christian HS  02:00 PM  Turf C2 vs C3RPSC 06B Monaco 3 vs.Thelo United FC 06B Dynamite2
 714931  Buckman Field Park  03:00 PM  Socc B1 vs B3PCU 06B Black 2 4 vs.LYS 06B White3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714943  Tualatin Hills Rec Center  09:00 AM  Trf2 E1 vs E3THUSC 06B Lithium White 0 vs.RPSC 06B Genesis16
 714936  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Trf2 C1 vs C2EST 06B Black 0 vs.RPSC 06B Monaco8
 714925  Madison HS  11:30 AM  Turf D1 vs D3United PDX 06B Blue East 1 vs.THUSC 06B Adamantium4
 714941  Clackamas HS  12:00 PM  Turf C3 vs C4Thelo United FC 06B Dynamite 6 vs.Capital FC Timbers 06B2
 714946  Westside Christian HS  12:30 PM  Turf E2 vs E4United PDX 06B Blue West 1 vs.PCU 06B Black 14
 714928  West Linn High School  01:30 PM  Turf D2 vs D4WUFC 06B White 0 vs.WA Timbers 06B White 14
 714895  Mt View Champions Park (MVCP)  03:00 PM  Trf2 A1 vs A3THUSC 06B Panthers 0 vs.Pacific FC 06B Rangers7
 714898  Mt View Champions Park (MVCP)  04:30 PM  Trf2 A4 vs A2Westside Timbers 06B Copa 2 vs.NYS 06B1
 714932  Buckman Field Park  06:00 PM  Socc B1 vs B4PCU 06B Black 2 1 vs.Bend FC Timbers 06B White3
 714933  Wilson High School  07:30 PM  Turf B2 vs B3FSC 06B Celtics Green 5 vs.LYS 06B White1

Quarter Final - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714948  PCC Rock Creek  02:00 PM  Trf1 Pacific FC 06B Rangers 2 vs.Thelo United FC 06B Dynamite3
 714949  PCC Rock Creek  02:00 PM  Trf2 THUSC 06B Adamantium 1 vs.RPSC 06B Genesis3
 714950  PCC Rock Creek  03:30 PM  Trf1 Bend FC Timbers 06B White 0
- 3PK  
vs.Westside Timbers 06B Copa0
- 2PK
 714951  PCC Rock Creek  03:30 PM  Trf2 RPSC 06B Monaco 1 vs.PCU 06B Black 12

Semi-Final - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714952  PCC Rock Creek  04:00 PM  Trf1 Thelo United FC 06B Dynamite 1 vs.RPSC 06B Genesis4
 714953  PCC Rock Creek  04:00 PM  Trf2 Bend FC Timbers 06B White 0 vs.PCU 06B Black 12

Final - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714954  Tualatin Hills Rec Center  03:00 PM  Trf2 RPSC 06B Genesis 4 vs.PCU 06B Black 10