Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys Under 12
     


Advancing to Next Round: top 1 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A4 : Pacific FC 07B Crush3317 2  8  2  13  1  1 0
 A2 : United PDX 07B Black West3317 2  6  3  14  1  1 0
 A3 : Capital FC Timbers 07B Plechl0033 1  -2  10  12  1  0 0
 A1 : THUSC 07B Germanium Green0000 0  -12  24  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B2 : SESC 07B Spartans3339 3  8  3  13  1  0 0
 B4 : Westside Timbers 07B Copa TS3036 2  -1  6  5  1  0 0
 B3 : THUSC 07B Germanium Black0303 1  -4  9  3  1  1 0
 B1 : WA Timbers 07B White 10000 0  -3  5  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C4 : OTFC 07B Crew Silver3339 3  12  0  24  3  0 0
 C2 : FSC 07B Celtics Green3036 2  3  7  8  1  0 0
 C1 : HSC 07B BAYERN WHITE0303 1  -6  13  2  1  0 0
 C3 : United PDX 07B Blue East0000 0  -9  14  0  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : HSC 07B BAYERN BLUE3137 2  5  3  12  1  0 0
 D4 : EST 07B Black 23137 2  3  3  6  1  0 0
 D2 : PCU 07B Black 10303 1  0  4  4  0  0 0
 D3 : WUFC 07B White0000 0  -8  16  4  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- E 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 E4 : Bend FC Timbers 07B Red3339 3  8  1  9  2  0 0
 E1 : LYS 07B White3306 2  5  3  8  2  0 0
 E2 : FSC 07B Celtics Red0033 1  -7  12  5  0  0 0
 E3 : SSC 07B Blanco0000 0  -6  9  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- F 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 F1 : TFA Willamette 07B WHITE1135 1  1  7  8  0  0 0
 F2 : PCU 07B Black 21034 1  -1  14  13  0  0 0
 F4 : LOSC 07B Green 23104 1  0  7  7  0  0 0
 F3 : LYS 07B Black0303 1  0  11  11  0  0 0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714787  Forest Park Elem  09:00 AM  Turf E1 vs E3LYS 07B White 4 vs.SSC 07B Blanco0
 714780  Harmony Sports Complex  10:00 AM  TF8A B1 vs B2WA Timbers 07B White 1 2 vs.SESC 07B Spartans3
 714743  Capital FC Soccer Complex  11:00 AM  trfA A3 vs A4Capital FC Timbers 07B Plechl 1 vs.Pacific FC 07B Crush6
 714776  Fischers Mill Sports Complex  12:00 PM  1 C4 vs C1OTFC 07B Crew Silver 9 vs.HSC 07B BAYERN WHITE0
 714797  Forest Park Elem  12:00 PM  Turf F3 vs F4LYS 07B Black 3 vs.LOSC 07B Green 24
 714738  Mt View Champions Park (MVCP)  01:30 PM  Trf1 A1 vs A2THUSC 07B Germanium Green 0 vs.United PDX 07B Black West9
 714792  South Albany HS  02:30 PM  Turf F1 vs F2TFA Willamette 07B WHITE 5 vs.PCU 07B Black 25
 714785  Mt View Champions Park (MVCP)  03:00 PM  Trf1 B3 vs B4THUSC 07B Germanium Black 2 vs.Westside Timbers 07B Copa TS3
 714798  South Meadows MS  04:00 PM  Turf D1 vs D2HSC 07B BAYERN BLUE 1 vs.PCU 07B Black 10
 714803  Horizon Christian HS - Tualatin  04:30 PM  Turf D3 vs D4WUFC 07B White 1 vs.EST 07B Black 23
 714790  Wilson High School  06:00 PM  TrfE E2 vs E4FSC 07B Celtics Red 1 vs.Bend FC Timbers 07B Red5
 714777  Wilson High School  07:30 PM  TrfW C2 vs C3FSC 07B Celtics Green 4 vs.United PDX 07B Blue East0

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714775  Hare Field  09:00 AM  Turf C1 vs C3HSC 07B BAYERN WHITE 1 vs.United PDX 07B Blue East0
 714801  Buckman Field Park  09:00 AM  FotW D2 vs D3PCU 07B Black 1 4 vs.WUFC 07B White2
 714781  Harmony Sports Complex  09:30 AM  TF9A B1 vs B3WA Timbers 07B White 1 0 vs.THUSC 07B Germanium Black1
 714784  Cleveland HS Field  10:30 AM  Turf B2 vs B4SESC 07B Spartans 4 vs.Westside Timbers 07B Copa TS1
 714795  Buckman Field Park  10:30 AM  FotE F2 vs F3PCU 07B Black 2 5 vs.LYS 07B Black7
 714740  Luke Jenson Sports Park  12:00 PM  Trf4 A4 vs A1Pacific FC 07B Crush 6 vs.THUSC 07B Germanium Green0
 714794  Hazelia Field  12:00 PM  Turf F4 vs F1LOSC 07B Green 2 1 vs.TFA Willamette 07B WHITE1
 714786  Forest Park Elem  12:30 PM  Turf E1 vs E2LYS 07B White 4 vs.FSC 07B Celtics Red0
 714800  Eastside Timbers Sports Complex  01:00 PM  Tf3A D4 vs D1EST 07B Black 2 2 vs.HSC 07B BAYERN BLUE2
 714791  Tigard HS  01:30 PM  Turf E3 vs E4SSC 07B Blanco 0 vs.Bend FC Timbers 07B Red1
 714741  Tektronix Field  02:30 PM  Turf A2 vs A3United PDX 07B Black West 4 vs.Capital FC Timbers 07B Plechl2
 714778  Wilson High School  04:00 PM  TrfW C2 vs C4FSC 07B Celtics Green 0 vs.OTFC 07B Crew Silver6

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 714782  Snyder Park  10:30 AM  Turf B4 vs B1Westside Timbers 07B Copa TS 1 vs.WA Timbers 07B White 10
 714783  Snyder Park  12:00 PM  Turf B2 vs B3SESC 07B Spartans 6 vs.THUSC 07B Germanium Black0
 714774  South Meadows MS  12:00 PM  Turf C1 vs C2HSC 07B BAYERN WHITE 1 vs.FSC 07B Celtics Green4
 714788  Forest Park Elem  12:30 PM  Turf E1 vs E4LYS 07B White 0 vs.Bend FC Timbers 07B Red3
 714793  South Albany HS  01:00 PM  Turf F1 vs F3TFA Willamette 07B WHITE 2 vs.LYS 07B Black1
 714799  South Meadows MS  01:30 PM  Turf D1 vs D3HSC 07B BAYERN BLUE 9 vs.WUFC 07B White1
 714779  Madison HS  03:00 PM  West C3 vs C4United PDX 07B Blue East 0 vs.OTFC 07B Crew Silver9
 714802  Buckman Field Park  04:30 PM  FotW D2 vs D4PCU 07B Black 1 0 vs.EST 07B Black 21
 714739  Mt View Champions Park (MVCP)  06:00 PM  Trf1 A1 vs A3THUSC 07B Germanium Green 0 vs.Capital FC Timbers 07B Plechl9
 714742  Tektronix Field  06:00 PM  Turf A2 vs A4United PDX 07B Black West 1 vs.Pacific FC 07B Crush1
 714789  Wilson High School  06:00 PM  TrfE E2 vs E3FSC 07B Celtics Red 4 vs.SSC 07B Blanco3
 714796  Buckman Field Park  07:30 PM  FotW F2 vs F4PCU 07B Black 2 3 vs.LOSC 07B Green 22

Quarter Final - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714804  Buckman Field Park  02:30 PM  FotE Pacific FC 07B Crush 2 vs.EST 07B Black 20
 714806  Buckman Field Park  02:30 PM  SocE SESC 07B Spartans 3 vs.United PDX 07B Black West2
 714807  Buckman Field Park  02:30 PM  SocW OTFC 07B Crew Silver 4 vs.TFA Willamette 07B WHITE2
 714805  Buckman Field Park  02:30 PM  FotW HSC 07B BAYERN BLUE 7 vs.Bend FC Timbers 07B Red5

Semi-Final - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714808  Buckman Field Park  04:00 PM  FotW Pacific FC 07B Crush 2 vs.HSC 07B BAYERN BLUE0
 714809  Buckman Field Park  04:00 PM  FotE SESC 07B Spartans 4
- 5PK  
vs.OTFC 07B Crew Silver4
- 3PK

Final - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 714810  Buckman Field Park  03:00 PM  FotE Pacific FC 07B Crush 4 vs.SESC 07B Spartans0