Login
Teams & Schedules
Help Center
Gaming
Tournament
Team Schedules - Boys Under 17
Advancing to Next Round:
top
2
place team(s) from each Bracket and
0
Wildcards.
Bracket
Ladder Display
Quarter Final
Semi-Final
Final
ALL
A
B
C
D
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- A
1
2
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
A1
: Westside Timbers 02B Samba
3
3
6
2
5
2
7
1
0
0
A2
: EST 02B Black 2
0
3
3
1
-2
4
2
0
0
0
A3
: Westside Timbers 02B Copa TS
0
0
0
0
-3
6
3
0
0
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- B
1
2
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
B1
: EST 02B Black 1
3
3
6
2
5
3
9
0
0
0
B2
: Upper Rogue United FC 02B
0
3
3
1
0
7
9
1
0
0
B3
: Westside Timbers 02B Mundial
0
0
0
0
-5
9
1
0
0
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- C
1
2
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
C1
: Thelo United FC 02B Spartans
3
3
6
2
3
2
5
0
0
1
C2
: FC Portland 02B White
3
0
3
1
1
3
4
0
0
0
C3
: Oregon Premier FC 02B Green 2
0
0
0
0
-4
6
2
0
1
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- D
1
2
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
D1
: Bend FC Timbers 02B
3
3
6
2
7
3
11
0
0
0
D2
: Corvallis SC 02B
0
3
3
1
-2
6
3
1
0
0
D3
: THUSC 02B Titanium
0
0
0
0
-5
7
2
0
0
0
Bracket - Saturday, April 06, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
886150
Eastside Timbers Sports Complex
01:00 PM
Trf2
B1 vs B2
EST 02B Black 1
7
vs.
Upper Rogue United FC 02B
2
886133
Tualatin High School
05:15 PM
Turf
A3 vs A1
Westside Timbers 02B Copa TS
2
vs.
Westside Timbers 02B Samba
4
Bracket - Sunday, April 07, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
886148
Inza R. Wood Middle School
11:00 AM
Trf
C3 vs C1
Oregon Premier FC 02B Green 2
1
vs.
Thelo United FC 02B Spartans
3
886144
Jaqua Park
12:00 PM
Midd
D1 vs D2
Bend FC Timbers 02B
6
vs.
Corvallis SC 02B
1
886151
Tualatin Hills Rec Center
03:00 PM
Trf1
B3 vs B1
Westside Timbers 02B Mundial
1
vs.
EST 02B Black 1
2
Bracket - Saturday, April 13, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
886145
Tualatin Hills Rec Center
03:00 PM
Trf2
D3 vs D1
THUSC 02B Titanium
2
vs.
Bend FC Timbers 02B
5
886132
Tualatin Hills Rec Center
07:00 PM
Trf2
A1 vs A2
Westside Timbers 02B Samba
3
vs.
EST 02B Black 2
0
886149
Liberty High School
07:00 PM
Cliv
C2 vs C3
FC Portland 02B White
3
vs.
Oregon Premier FC 02B Green 2
1
Bracket - Sunday, April 14, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
886147
Rex Putnam HS
11:00 AM
Turf
C1 vs C2
Thelo United FC 02B Spartans
2
vs.
FC Portland 02B White
1
886134
Sandy HS
01:00 PM
1
A2 vs A3
EST 02B Black 2
2
vs.
Westside Timbers 02B Copa TS
1
886152
Eagle Point HS
02:00 PM
Turf
B2 vs B3
Upper Rogue United FC 02B
7
vs.
Westside Timbers 02B Mundial
0
886146
Corvallis HS
05:00 PM
Turf
D2 vs D3
Corvallis SC 02B
2
vs.
THUSC 02B Titanium
0
Quarter Final - Saturday, April 20, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
886154
Jaqua Park
12:30 PM
Midd
Bend FC Timbers 02B
4
vs.
FC Portland 02B White
0
886153
Mt View Champions Park (MVCP)
02:30 PM
Trf3
Westside Timbers 02B Samba
0
vs.
Upper Rogue United FC 02B
1
886156
Alder Creek MS
03:30 PM
Turf
Thelo United FC 02B Spartans
2
vs.
Corvallis SC 02B
1
886155
Eastside Timbers Sports Complex
05:00 PM
Trf1
EST 02B Black 1
3
vs.
EST 02B Black 2
0
Semi-Final - Saturday, April 27, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
886158
Eastside Timbers Sports Complex
11:00 AM
Trf2
EST 02B Black 1
7
vs.
Thelo United FC 02B Spartans
1
886157
Buckman Field Park
05:00 PM
Socc
Upper Rogue United FC 02B
3
vs.
Bend FC Timbers 02B
2
Final - Sunday, April 28, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
886159
Tualatin Hills Rec Center
09:00 AM
Trf1
Upper Rogue United FC 02B
1
vs.
EST 02B Black 1
2