Username: 
  Password: 

Team Schedules - BU11 Timbers Premier Silver
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Group -- A
A1 : Capital FC Timbers 09B Red
A2 : TFA Willamette 09B
A3 : United PDX 09B Black West
A4 : PCU 09B Red 1
A5 : EST 09B Red I
A6 : LASC 09B Pachuca
A7 : THUSC 09B Black
A8 : Westside Timbers 09B Copa TS

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413921  Eastside Timbers Sports Complex  09:00 AM  Tf3A A5 vs A3EST 09B Red Ivs.United PDX 09B Black West
 413920  Buckman Field Park  10:00 AM  FotE A4 vs A1PCU 09B Red 1vs.Capital FC Timbers 09B Red

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413938  Tektronix Field  02:00 PM  Turf A3 vs A6United PDX 09B Black Westvs.LASC 09B Pachuca

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 418065  Snyder Park  11:00 AM  Turf A8 vs A7Westside Timbers 09B Copa TSvs.THUSC 09B Black
 413939  Buckman Field Park  11:30 AM  FotE A4 vs A5PCU 09B Red 1vs.EST 09B Red I

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413927  South Albany HS  11:30 AM  Turf A2 vs A8TFA Willamette 09Bvs.Westside Timbers 09B Copa TS
 413919  Eastside Timbers Sports Complex  03:00 PM  Tf3A A6 vs A7LASC 09B Pachucavs.THUSC 09B Black

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413936  Snyder Park  09:00 AM  Turf A8 vs A1Westside Timbers 09B Copa TSvs.Capital FC Timbers 09B Red
 418064  Snyder Park  10:30 AM  Turf A6 vs A5LASC 09B Pachucavs.EST 09B Red I
 418063  Buckman Field Park  12:00 PM  FotW A4 vs A3PCU 09B Red 1vs.United PDX 09B Black West
 413937  Mt View Champions Park (MVCP)  02:30 PM  Trf1 A7 vs A2THUSC 09B Blackvs.TFA Willamette 09B

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413918  Eastside Timbers Sports Complex  09:00 AM  Tf3A A5 vs A8EST 09B Red Ivs.Westside Timbers 09B Copa TS
 413917  South Albany HS  10:30 AM  Turf A2 vs A4TFA Willamette 09Bvs.PCU 09B Red 1

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413932  Capital FC Soccer Complex  09:00 AM  trfA A1 vs A7Capital FC Timbers 09B Redvs.THUSC 09B Black
 413922  Snyder Park  04:30 PM  Turf A6 vs A2LASC 09B Pachucavs.TFA Willamette 09B
 413935  Tektronix Field  06:00 PM  Turf A3 vs A4United PDX 09B Black Westvs.PCU 09B Red 1

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413924  Capital FC Soccer Complex  09:00 AM  trfA A1 vs A5Capital FC Timbers 09B Redvs.EST 09B Red I
 413933  Snyder Park  11:30 AM  Turf A8 vs A6Westside Timbers 09B Copa TSvs.LASC 09B Pachuca

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413915  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3A A5 vs A6EST 09B Red Ivs.LASC 09B Pachuca
 413931  South Albany HS  01:00 PM  Turf A2 vs A3TFA Willamette 09Bvs.United PDX 09B Black West
 413923  Mt View Champions Park (MVCP)  04:00 PM  Trf1 A7 vs A8THUSC 09B Blackvs.Westside Timbers 09B Copa TS

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413912  South Albany HS  09:30 AM  Turf A2 vs A1TFA Willamette 09Bvs.Capital FC Timbers 09B Red
 413914  Buckman Field Park  02:30 PM  FotW A4 vs A7PCU 09B Red 1vs.THUSC 09B Black

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413928  Capital FC Soccer Complex  11:00 AM  trfB A1 vs A6Capital FC Timbers 09B Redvs.LASC 09B Pachuca
 413929  Mt View Champions Park (MVCP)  01:30 PM  Trf1 A7 vs A5THUSC 09B Blackvs.EST 09B Red I
 413913  Tektronix Field  04:30 PM  Turf A3 vs A8United PDX 09B Black Westvs.Westside Timbers 09B Copa TS

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413934  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3A A5 vs A2EST 09B Red Ivs.TFA Willamette 09B
 413926  Mt View Champions Park (MVCP)  10:30 AM  Trf1 A7 vs A3THUSC 09B Blackvs.United PDX 09B Black West

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 413925  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3B A6 vs A4LASC 09B Pachucavs.PCU 09B Red 1
 413916  Tektronix Field  04:30 PM  Turf A3 vs A1United PDX 09B Black Westvs.Capital FC Timbers 09B Red

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 418062  Capital FC Soccer Complex  08:30 AM  trfA A1 vs A2Capital FC Timbers 09B Redvs.TFA Willamette 09B
 413930  Snyder Park  11:30 AM  Turf A8 vs A4Westside Timbers 09B Copa TSvs.PCU 09B Red 1