Username: 
  Password: 

Team Schedules - BU12 Timbers Premier Silver 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
 A2 : Capital FC Timbers 08B Red3033 11314 13  4  8  23 
 A6 : HSC 08B BAYERN RED033330  12 4  4  20  24 
 A4 : Saints 08B Blue0303033 12 2  4  20  21 
 A1 : Bend FC Timbers 08B Black0303311112 2  3  11  13 
 A7 : Westside Timbers 08B Copa TS3103003010 -5  3  22  16 
 A5 : NWUSA 08B River31030 007 -5  2  28  23 
 A3 : United PDX 08B Blue South0300001 4 -11  1  23  12 

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414095  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3A A5 vs A6NWUSA 08B River 6 vs.HSC 08B BAYERN RED4
 418078  Snyder Park  10:30 AM  Turf A7 vs A4Westside Timbers 08B Copa TS 4 vs.Saints 08B Blue1

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414107  Capital FC Soccer Complex  09:00 AM  trfA A2 vs A3Capital FC Timbers 08B Red 3 vs.United PDX 08B Blue South1
 414106  Snyder Park  11:30 AM  Turf A7 vs A5Westside Timbers 08B Copa TS 1 vs.NWUSA 08B River1

Bracket - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414104  Snyder Park  09:30 AM  Turf A7 vs A3Westside Timbers 08B Copa TS 0 vs.United PDX 08B Blue South2
 414101  South Meadows MS  12:30 PM  Turf A6 vs A2HSC 08B BAYERN RED 4 vs.Capital FC Timbers 08B Red3
 414099  Roosevelt HS  03:00 PM  TrfE A4 vs A1Saints 08B Blue 1 vs.Bend FC Timbers 08B Black0

Bracket - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414102  Eastside Timbers Sports Complex  12:00 PM  Tf3A A5 vs A1NWUSA 08B River 2 vs.Bend FC Timbers 08B Black3
 414094  Roosevelt HS  03:30 PM  TrfE A4 vs A7Saints 08B Blue 2 vs.Westside Timbers 08B Copa TS3

Bracket - Saturday, February 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414105  Bend FC Timbers Soccer Complex  01:00 PM  E-1 A1 vs A6Bend FC Timbers 08B Black 1 vs.HSC 08B BAYERN RED2
 414110  Tektronix Field  06:00 PM  Turf A3 vs A4United PDX 08B Blue South 2 vs.Saints 08B Blue5

Bracket - Sunday, February 16, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414100  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3A A5 vs A3NWUSA 08B River 6 vs.United PDX 08B Blue South4

Bracket - Saturday, February 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414108  Bend FC Timbers Soccer Complex  12:30 PM  E-1 A1 vs A7Bend FC Timbers 08B Black 2 vs.Westside Timbers 08B Copa TS1
 418077  South Meadows MS  12:30 PM  Turf A6 vs A5HSC 08B BAYERN RED 5 vs.NWUSA 08B River3
 414097  Roosevelt HS  02:30 PM  TrfE A4 vs A2Saints 08B Blue 1 vs.Capital FC Timbers 08B Red6

Bracket - Sunday, February 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418076  Tektronix Field  01:00 PM  Turf A3 vs A2United PDX 08B Blue South 0 vs.Capital FC Timbers 08B Red4

Bracket - Saturday, February 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414109  Capital FC Soccer Complex  08:00 AM  trfA A2 vs A5Capital FC Timbers 08B Red   vs.NWUSA 08B River 
 414098  South Meadows MS  12:30 PM  Turf A6 vs A7HSC 08B BAYERN RED 5 vs.Westside Timbers 08B Copa TS1
 418079  Tektronix Field  04:30 PM  Turf A3 vs A1United PDX 08B Blue South 2 vs.Bend FC Timbers 08B Black4

Bracket - Sunday, March 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414093  Capital FC Soccer Complex  10:00 AM  trfA A2 vs A1Capital FC Timbers 08B Red 1 vs.Bend FC Timbers 08B Black1
 418074  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Tf3A A5 vs A4NWUSA 08B River 3 vs.Saints 08B Blue7

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 418075  Snyder Park  08:00 AM  Turf A7 vs A6Westside Timbers 08B Copa TS 6 vs.HSC 08B BAYERN RED4
 418073  Bend FC Timbers Soccer Complex  12:00 PM  E-1 A1 vs A2Bend FC Timbers 08B Black 1 vs.Capital FC Timbers 08B Red1
 414113  Delta Park  05:30 PM  5E A4 vs A5Saints 08B Blue 4 vs.NWUSA 08B River2

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414111  Capital FC Soccer Complex  08:00 AM  trfA A2 vs A7Capital FC Timbers 08B Red 5 vs.Westside Timbers 08B Copa TS0
 414096  Bend FC Timbers Soccer Complex  11:30 AM  E-1 A1 vs A3Bend FC Timbers 08B Black 1 vs.United PDX 08B Blue South1

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414103  South Meadows MS  11:00 AM  Turf A6 vs A4HSC 08B BAYERN RED   vs.Saints 08B Blue 

Bracket - Sunday, March 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 414112  Tektronix Field  03:00 PM  Turf A3 vs A6United PDX 08B Blue South   vs.HSC 08B BAYERN RED