Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys Under 13
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A1 : PCU 07B Red 23317 2  4  6  10  0  0 0
 A2 : FC Portland 07B White3036 2  5  4  9  1  1 0
 A3 : OTFC 07B Strike Force0303 1  -1  9  9  1  0 0
 A4 : Bend FC Timbers 07B White0011 0  -8  11  2  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B1 : FSC 07B Celtics White1337 2  6  1  7  2  0 0
 B2 : OFA 07B Black1315 1  3  1  4  1  0 0
 B3 : EST 07B Red II3003 1  -2  5  3  1  2 1
 B4 : United PDX 07B Black West0011 0  -7  7  0  0  3 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C1 : United PDX 07B Premier Blue3339 3  5  2  7  1  0 0
 C3 : OPFC LOSC 07B Green 10336 2  4  3  7  1  0 0
 C4 : HSC 07B BAYERN RED0033 1  1  3  4  0  0 0
 C2 : RV Timbers 07B Red0000 0  -10  13  3  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : Corvallis SC 07B Navy3339 3  9  2  19  2  0 0
 D4 : TFA Willamette 07B0134 1  1  4  5  0  0 0
 D3 : IFC 07B PCFC Aztecas1304 1  -3  6  2  0  0 0
 D2 : Saints 07B Blue 20000 0  -7  16  2  0  1 0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316402  South Albany HS  09:00 AM  Turf D4 vs D1TFA Willamette 07B 2 vs.Corvallis SC 07B Navy3
 316387  Eastside Timbers Sports Complex  10:30 AM  Trf1 B3 vs B4EST 07B Red II 3 vs.United PDX 07B Black West0
 316386  Wilson High School  01:30 PM  Turf B1 vs B2FSC 07B Celtics White 1 vs.OFA 07B Black1
 316394  Oregon Episcopal School  03:00 PM  Turf C1 vs C3United PDX 07B Premier Blue 2 vs.OPFC LOSC 07B Green 11
 316382  Buckman Field Park  06:00 PM  Socc A1 vs A3PCU 07B Red 2 5 vs.OTFC 07B Strike Force3
 316383  Liberty High School  07:30 PM  Cliv A2 vs A4FC Portland 07B White 4 vs.Bend FC Timbers 07B White0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316380  Buckman Field Park  10:00 AM  Socc A1 vs A2PCU 07B Red 2 3 vs.FC Portland 07B White1
 316390  Oregon Episcopal School  12:00 PM  Turf B4 vs B1United PDX 07B Black West 0 vs.FSC 07B Celtics White4
 316398  Corvallis HS  12:00 PM  Turf D1 vs D2Corvallis SC 07B Navy 11 vs.Saints 07B Blue 20
 316381  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A3 vs A4OTFC 07B Strike Force 5 vs.Bend FC Timbers 07B White0
 316399  Thomas Cully Park  01:00 PM  1 D3 vs D4IFC 07B PCFC Aztecas 0 vs.TFA Willamette 07B0
 316393  Hazelia Field  01:30 PM  Turf C3 vs C4OPFC LOSC 07B Green 1 1 vs.HSC 07B BAYERN RED0
 316392  Westside Christian HS  02:00 PM  Turf C1 vs C2United PDX 07B Premier Blue 4 vs.RV Timbers 07B Red1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316391  Mel Ingram Field  01:30 PM  Turf B2 vs B3OFA 07B Black 3 vs.EST 07B Red II0
 316396  53rd Street Fields  02:00 PM  East C4 vs C1HSC 07B BAYERN RED 0 vs.United PDX 07B Premier Blue1
 316397  US Cellular  03:30 PM  10 C2 vs C3RV Timbers 07B Red 1 vs.OPFC LOSC 07B Green 15
 316403  Delta Park  06:00 PM  5Trf D2 vs D3Saints 07B Blue 2 1 vs.IFC 07B PCFC Aztecas2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316385  Liberty High School  09:30 AM  Stad A2 vs A3FC Portland 07B White 4 vs.OTFC 07B Strike Force1
 316389  Mel Ingram Field  12:00 PM  Turf B2 vs B4OFA 07B Black 0 vs.United PDX 07B Black West0
 316395  US Cellular  01:00 PM  13 C2 vs C4RV Timbers 07B Red 1 vs.HSC 07B BAYERN RED4
 316400  Corvallis HS  01:30 PM  Turf D1 vs D3Corvallis SC 07B Navy 5 vs.IFC 07B PCFC Aztecas0
 316384  Ridgeview HS  02:00 PM  Vars A4 vs A1Bend FC Timbers 07B White 2 vs.PCU 07B Red 22
 316388  Wilson High School  02:30 PM  Turf B1 vs B3FSC 07B Celtics White 2 vs.EST 07B Red II0
 316401  Roosevelt HS  04:30 PM  Turf D2 vs D4Saints 07B Blue 2 1 vs.TFA Willamette 07B3

Quarter Final - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316404  Tualatin Hills Rec Center  02:00 PM  Trf1 PCU 07B Red 2 3 vs.OFA 07B Black1
 316406  Mt View Champions Park (MVCP)  02:00 PM  Trf2 FSC 07B Celtics White 1
- 3PK  
vs.FC Portland 07B White1
- 2PK
 316407  Mt View Champions Park (MVCP)  02:00 PM  Trf3 United PDX 07B Premier Blue 4 vs.TFA Willamette 07B2
 316405  Tualatin Hills Rec Center  02:00 PM  Trf2 Corvallis SC 07B Navy 0 vs.OPFC LOSC 07B Green 12

Semi-Final - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316408  Tualatin Hills Rec Center  12:00 PM  Trf1 PCU 07B Red 2 0
- 4PK  
vs.OPFC LOSC 07B Green 10
- 3PK
 316409  Tualatin Hills Rec Center  12:00 PM  Trf2 FSC 07B Celtics White 0
- 3PK  
vs.United PDX 07B Premier Blue0

Final - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316410  Tualatin Hills Rec Center  10:00 AM  Trf2 PCU 07B Red 2 2
- 2PK  
vs.FSC 07B Celtics White2
- 4PK