Username: 
  Password: 

2018 PTT Fall League
Team Schedules - GU15 Thorns Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://oysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2F1B97FA-0EF2-4AEC-9F74-BF71E043802F&tournamentguid=F7CDFC6A-E556-404D-8C16-4CEA3951E2E8&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : Timber Barons 04G Tomasli333131031 -018 9  5  15  24  0 0
 A4 : FCSC 04G Nemesis Blue110131331 -014 7  3  14  21  1 0
 A2 : Crossfire Oregon - 04G Fall Blue31311310  -013 3  3  15  18  0 0
 A1 : Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall01303303  -013 8  4  16  29  0 0
 A7 : OTFC 04G01113033  -012 3  3  13  16  0 0
 A3 : CUSC 04G Arsenal11330310  -012 4  3  12  14  0 1
 A6 : OFA 04G Azul11331003  -012 4  3  7  11  1 0
 A9 : THUSC 04G Fall Green130100303 -011 -3  3  18  15  0 0
 A8 : Pacific FC 04G Power3001331   -011 3  3  11  14  0 0
 A13 : Toluca Portland SA 04G Elite011033001 -09 -5  2  15  10  0 1
 A12 : Toluca Portland SA 04G Felix01103300  -08 -4  2  17  14  1 0
 A10 : THUSC 04G Magnesium3010003   -07 -13  2  22  7  1 0
 A5 : FCSC 04G Nemesis Yellow1010000 0 -02 -16  0  23  5  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581565  Felida Park  12:00 PM  West A4 vs A3FCSC 04G Nemesis Blue 3 vs.CUSC 04G Arsenal3
 581512  Wilsonville High School  02:00 PM  Trf2 A2 vs A1Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 6 vs.Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall5
 581577  Felida Park  02:00 PM  West A5 vs A6FCSC 04G Nemesis Yellow 1 vs.OFA 04G Azul1
 581527  Luke Jenson Sports Park  03:30 PM  Trf1 A8 vs A13Pacific FC 04G Power 1 vs.Toluca Portland SA 04G Elite0
 581535  7th Avenue Park  04:30 PM  3 A11 vs A12Timber Barons 04G Tomasli 4F vs.Toluca Portland SA 04G Felix
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581554  Tualatin Hills Rec Center  09:00 AM  Trf1 A9 vs A1THUSC 04G Fall Green 1 vs.Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall1
 581570  Clackamas HS  09:30 AM  Turf A3 vs A6CUSC 04G Arsenal 0 vs.OFA 04G Azul0
 581556  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A7 vs A11OTFC 04G 0 vs.Timber Barons 04G Tomasli2
 581555  Tualatin Hills Rec Center  03:00 PM  Trf1 A10 vs A8THUSC 04G Magnesium 2 vs.Pacific FC 04G Power1
 581552  Sherwood HS  05:00 PM  Turf A12 vs A4Toluca Portland SA 04G Felix 1 vs.FCSC 04G Nemesis Blue1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581517  Ridgefield High School  10:30 AM  Vars A8 vs A9Pacific FC 04G Power 1 vs.THUSC 04G Fall Green2
 581530  Jaqua Park  02:00 PM  Midd A1 vs A5Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall 6 vs.FCSC 04G Nemesis Yellow0
 581586  7th Avenue Park  04:30 PM  6 A11 vs A4Timber Barons 04G Tomasli 5 vs.FCSC 04G Nemesis Blue2
 581584  Horizon Christian HS - Tualatin  05:00 PM  Turf A2 vs A13Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 1 vs.Toluca Portland SA 04G Elite1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581580  Clackamas HS  08:00 AM  Turf A3 vs A10CUSC 04G Arsenal 4 vs.THUSC 04G Magnesium1
 581521  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A7 vs A12OTFC 04G 2 vs.Toluca Portland SA 04G Felix2
 581573  Sherwood HS  03:00 PM  Turf A13 vs A11Toluca Portland SA 04G Elite 2 vs.Timber Barons 04G Tomasli2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581547  Westside Christian HS  09:00 AM  Turf A12 vs A2Toluca Portland SA 04G Felix 1 vs.Crossfire Oregon - 04G Fall Blue4
 581576  Felida Park  12:00 PM  West A4 vs A7FCSC 04G Nemesis Blue 1 vs.OTFC 04G1
 581587  Felida Park  02:00 PM  West A5 vs A10FCSC 04G Nemesis Yellow 1 vs.THUSC 04G Magnesium1
 581536  Grants Pass HS  03:00 PM  Turf A6 vs A1OFA 04G Azul 2 vs.Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581551  7th Avenue Park  10:00 AM  2 A11 vs A5Timber Barons 04G Tomasli 1 vs.FCSC 04G Nemesis Yellow0
 581569  West Linn High School  12:30 PM  Turf A2 vs A7Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 1 vs.OTFC 04G1
 581553  Sherwood HS  01:00 PM  Turf A13 vs A3Toluca Portland SA 04G Elite 0 vs.CUSC 04G Arsenal4
 581588  Mel Ingram Field  02:00 PM  Turf A6 vs A9OFA 04G Azul 2 vs.THUSC 04G Fall Green1
 581545  Tualatin Hills Rec Center  03:00 PM  Trf1 A10 vs A4THUSC 04G Magnesium 0 vs.FCSC 04G Nemesis Blue4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581581  Felida Park  03:00 PM  West A4 vs A9FCSC 04G Nemesis Blue 2 vs.THUSC 04G Fall Green2
 581543  Grants Pass HS  03:15 PM  Turf A6 vs A8OFA 04G Azul 1 vs.Pacific FC 04G Power1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581585  Clackamas HS  11:00 AM  Turf A3 vs A12CUSC 04G Arsenal 0 vs.Toluca Portland SA 04G Felix1
 581537  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A7 vs A5OTFC 04G 5 vs.FCSC 04G Nemesis Yellow1
 581579  West Linn High School  01:30 PM  Turf A2 vs A11Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 3 vs.Timber Barons 04G Tomasli3
 581560  Jaqua Park  02:00 PM  East A1 vs A10Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall 6 vs.THUSC 04G Magnesium1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581567  Westside Christian HS  09:00 AM  Turf A12 vs A10Toluca Portland SA 04G Felix 5 vs.THUSC 04G Magnesium0
 581542  Jaqua Park  12:00 PM  Midd A1 vs A7Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall 5 vs.OTFC 04G2
 581558  Westside Christian HS  12:30 PM  Turf A13 vs A5Toluca Portland SA 04G Elite 1 vs.FCSC 04G Nemesis Yellow0
 581531  Grants Pass HS  02:00 PM  Turf A6 vs A4OFA 04G Azul 1 vs.FCSC 04G Nemesis Blue3
 581574  Tualatin Hills Rec Center  05:00 PM  Trf2 A9 vs A2THUSC 04G Fall Green 0 vs.Crossfire Oregon - 04G Fall Blue3

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581582  Felida Park  09:00 AM  West A5 vs A8FCSC 04G Nemesis Yellow 1 vs.Pacific FC 04G Power4
 581546  Clackamas HS  12:30 PM  Turf A3 vs A11CUSC 04G Arsenal 3 vs.Timber Barons 04G Tomasli1
 581568  Sherwood HS  03:00 PM  Turf A13 vs A9Toluca Portland SA 04G Elite 3 vs.THUSC 04G Fall Green0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581563  Westside Christian HS  11:00 AM  Turf A13 vs A7Toluca Portland SA 04G Elite 1 vs.OTFC 04G4
 581528  Tualatin Hills Rec Center  03:00 PM  Trf2 A9 vs A12THUSC 04G Fall Green 2 vs.Toluca Portland SA 04G Felix1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581524  Felida Park  09:00 AM  West A4 vs A1FCSC 04G Nemesis Blue 4F vs.Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall
Forfeited Game
0
 581561  7th Avenue Park  11:00 AM  2 A11 vs A9Timber Barons 04G Tomasli 4 vs.THUSC 04G Fall Green3
 581534  Tualatin Hills Rec Center  01:00 PM  Trf1 A10 vs A13THUSC 04G Magnesium 2 vs.Toluca Portland SA 04G Elite1
 581583  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A7 vs A6OTFC 04G 1 vs.OFA 04G Azul0
 581562  Sherwood HS  03:00 PM  Turf A12 vs A8Toluca Portland SA 04G Felix 3 vs.Pacific FC 04G Power4
 581559  West Linn High School  03:00 PM  Turf A2 vs A3Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 0 vs.CUSC 04G Arsenal0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581513  Felida Park  01:00 PM  West A4 vs A13FCSC 04G Nemesis Blue 1 vs.Toluca Portland SA 04G Elite1
 581526  Grants Pass HS  01:00 PM  Turf A6 vs A2OFA 04G Azul 4 vs.Crossfire Oregon - 04G Fall Blue0
 581514  Felida Park  03:00 PM  West A5 vs A12FCSC 04G Nemesis Yellow   vs.Toluca Portland SA 04G Felix 

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581522  7th Avenue Park  11:00 AM  6 A11 vs A8Timber Barons 04G Tomasli 2 vs.Pacific FC 04G Power2
 581544  Tualatin Hills Rec Center  11:00 AM  Trf1 A9 vs A5THUSC 04G Fall Green 4 vs.FCSC 04G Nemesis Yellow1
 581518  Jaqua Park  12:00 PM  East A1 vs A3Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall 6 vs.CUSC 04G Arsenal0
 581516  Oregon City Pioneer Stadium  01:00 PM  Turf A7 vs A10OTFC 04G   vs.THUSC 04G Magnesium 

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581538  Ridgefield High School  09:00 AM  Vars A8 vs A4Pacific FC 04G Power   vs.FCSC 04G Nemesis Blue 
 581578  Jaqua Park  02:00 PM  Midd A1 vs A13Bend FC Timbers - 2004 Girls Fall   vs.Toluca Portland SA 04G Elite 
 581564  Felida Park  03:00 PM  West A5 vs A2FCSC 04G Nemesis Yellow   vs.Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 
 581539  Tualatin Hills Rec Center  03:00 PM  Trf2 A9 vs A3THUSC 04G Fall Green   vs.CUSC 04G Arsenal 
 581557  Westside Christian HS  04:00 PM  Turf A12 vs A6Toluca Portland SA 04G Felix   vs.OFA 04G Azul 
 581529  Tualatin Hills Rec Center  05:00 PM  Trf2 A10 vs A11THUSC 04G Magnesium   vs.Timber Barons 04G Tomasli 

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 581532  Clackamas HS  10:00 AM  Turf A3 vs A7CUSC 04G Arsenal   vs.OTFC 04G 
 581550  Tualatin Hills Rec Center  11:00 AM  Trf1 A10 vs A6THUSC 04G Magnesium   vs.OFA 04G Azul 
 581533  Jason Lee Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A2Pacific FC 04G Power   vs.Crossfire Oregon - 04G Fall Blue 






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.