Username: 
  Password: 

2018 PTT Fall League
Team Schedules - BU11 Timbers Division 1 White
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://oysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2E4C058D-3FED-48F2-BE15-5B189B49153C&tournamentguid=F7CDFC6A-E556-404D-8C16-4CEA3951E2E8&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
 
Group -- A
A1 : ETFC 08B Sevilla Red
A2 : FC Portland 08B White
A3 : IFC 08B RPFC
A4 : LOSC 08B Green 1
A5 : LYS 08B Red
A6 : PCU 08B Red 2
A7 : Saints 08B Blue
A8 : SSC 08B Azul
A9 : United PDX 08B Blue West
A10 : United PDX 08B Gorge
A11 : Westside Timbers 08B Copa TS
A12 : WUFC 08B White

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584572  Liberty High School  09:30 AM  JV-E A2 vs A11FC Portland 08B Whitevs.Westside Timbers 08B Copa TS
 584563  Hood View Sports Park  10:00 AM  Trf3 A3 vs A6IFC 08B RPFCvs.PCU 08B Red 2
 584553  Lane CC  10:30 AM  Trac A1 vs A9ETFC 08B Sevilla Redvs.United PDX 08B Blue West
 584554  Westside Elem  01:30 PM  Nort A10 vs A8United PDX 08B Gorgevs.SSC 08B Azul

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584557  Liberty High School  10:00 AM  JV-E A2 vs A5FC Portland 08B Whitevs.LYS 08B Red
 584571  Lane CC  03:30 PM  Trac A1 vs A12ETFC 08B Sevilla Redvs.WUFC 08B White
 584569  Holy Redeemer  04:30 PM  1 A7 vs A4Saints 08B Bluevs.LOSC 08B Green 1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584560  Snyder Park  10:30 AM  Turf A11 vs A9Westside Timbers 08B Copa TSvs.United PDX 08B Blue West
 584566  Horizon Christian HS - Tualatin  10:30 AM  Turf A12 vs A10WUFC 08B Whitevs.United PDX 08B Gorge
 584576  Buckman Field Park  01:30 PM  FotW A6 vs A7PCU 08B Red 2vs.Saints 08B Blue

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584513  Hazelia Field  09:00 AM  Turf A4 vs A11LOSC 08B Green 1vs.Westside Timbers 08B Copa TS
 584547  Tigard HS  10:30 AM  Turf A8 vs A1SSC 08B Azulvs.ETFC 08B Sevilla Red
 584538  Oregon Episcopal School  12:00 PM  TrfA A9 vs A3United PDX 08B Blue Westvs.IFC 08B RPFC
 584539  Westside Elem  01:00 PM  Nort A10 vs A2United PDX 08B Gorgevs.FC Portland 08B White
 584570  Chapman Elementary  02:30 PM  Turf A5 vs A6LYS 08B Redvs.PCU 08B Red 2
 584526  Holy Redeemer  04:30 PM  1 A7 vs A12Saints 08B Bluevs.WUFC 08B White

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584556  Horizon Christian HS - Tualatin  10:30 AM  Turf A12 vs A6WUFC 08B Whitevs.PCU 08B Red 2
 584564  Lakeridge Jr High  10:30 AM  1 A4 vs A5LOSC 08B Green 1vs.LYS 08B Red
 584573  Hood View Sports Park  11:30 AM  Trf3 A3 vs A10IFC 08B RPFCvs.United PDX 08B Gorge
 584555  Snyder Park  12:00 PM  Turf A11 vs A7Westside Timbers 08B Copa TSvs.Saints 08B Blue
 584522  Tigard HS  01:30 PM  Turf A8 vs A9SSC 08B Azulvs.United PDX 08B Blue West

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584532  Tigard HS  10:30 AM  Turf A8 vs A2SSC 08B Azulvs.FC Portland 08B White
 584524  Chapman Elementary  11:30 AM  Turf A5 vs A3LYS 08B Redvs.IFC 08B RPFC
 584523  Hazelia Field  01:30 PM  Turf A4 vs A1LOSC 08B Green 1vs.ETFC 08B Sevilla Red

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584568  Hood View Sports Park  10:00 AM  Trf4 A3 vs A8IFC 08B RPFCvs.SSC 08B Azul
 584535  Buckman Field Park  10:30 AM  FotW A6 vs A1PCU 08B Red 2vs.ETFC 08B Sevilla Red
 584518  Lakeridge Jr High  12:00 PM  1 A4 vs A2LOSC 08B Green 1vs.FC Portland 08B White
 584534  Snyder Park  03:00 PM  Turf A11 vs A10Westside Timbers 08B Copa TSvs.United PDX 08B Gorge
 584543  Oregon Episcopal School  04:30 PM  3 A9 vs A5United PDX 08B Blue Westvs.LYS 08B Red

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584519  Chapman Elementary  11:30 AM  Turf A5 vs A12LYS 08B Redvs.WUFC 08B White
 584549  Westside Elem  12:00 PM  Nort A10 vs A6United PDX 08B Gorgevs.PCU 08B Red 2
 584541  Lane CC  01:30 PM  Trac A1 vs A7ETFC 08B Sevilla Redvs.Saints 08B Blue

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584552  Liberty High School  12:30 PM  JV-E A2 vs A3FC Portland 08B Whitevs.IFC 08B RPFC
 584527  Tigard HS  01:00 PM  Turf A8 vs A11SSC 08B Azulvs.Westside Timbers 08B Copa TS
 584574  Lakeridge Jr High  01:30 PM  2 A4 vs A9LOSC 08B Green 1vs.United PDX 08B Blue West

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584529  Lane CC  10:30 AM  Trac A1 vs A5ETFC 08B Sevilla Redvs.LYS 08B Red
 584544  Westside Elem  10:30 AM  Nort A10 vs A4United PDX 08B Gorgevs.LOSC 08B Green 1
 584515  Oregon Episcopal School  02:00 PM  TrfA A9 vs A6United PDX 08B Blue Westvs.PCU 08B Red 2
 584546  Rosemont Ridge MS  04:00 PM  Turf A12 vs A2WUFC 08B Whitevs.FC Portland 08B White

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584545  Snyder Park  10:30 AM  Turf A11 vs A3Westside Timbers 08B Copa TSvs.IFC 08B RPFC
 584567  Liberty High School  12:00 PM  JV-E A2 vs A9FC Portland 08B Whitevs.United PDX 08B Blue West
 584561  Horizon Christian HS - Tualatin  04:30 PM  Turf A12 vs A8WUFC 08B Whitevs.SSC 08B Azul

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584575  Chapman Elementary  01:00 PM  Turf A5 vs A8LYS 08B Redvs.SSC 08B Azul
 584559  Westside Elem  02:30 PM  Nort A10 vs A1United PDX 08B Gorgevs.ETFC 08B Sevilla Red
 584531  Holy Redeemer  03:00 PM  1 A7 vs A3Saints 08B Bluevs.IFC 08B RPFC
 584530  Buckman Field Park  03:30 PM  FotE A6 vs A4PCU 08B Red 2vs.LOSC 08B Green 1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584562  Liberty High School  01:30 PM  JV-E A2 vs A7FC Portland 08B Whitevs.Saints 08B Blue
 584533  Oregon Episcopal School  03:00 PM  3 A9 vs A12United PDX 08B Blue Westvs.WUFC 08B White
 584520  Buckman Field Park  04:30 PM  FotW A6 vs A11PCU 08B Red 2vs.Westside Timbers 08B Copa TS

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584512  Hood View Sports Park  08:30 AM  Trf1 A3 vs A12IFC 08B RPFCvs.WUFC 08B White
 584565  Lane CC  10:30 AM  Trac A1 vs A11ETFC 08B Sevilla Redvs.Westside Timbers 08B Copa TS
 584537  Tigard HS  12:00 PM  Turf A8 vs A4SSC 08B Azulvs.LOSC 08B Green 1
 584521  Holy Redeemer  04:30 PM  1 A7 vs A10Saints 08B Bluevs.United PDX 08B Gorge

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584550  Snyder Park  09:00 AM  Turf A11 vs A5Westside Timbers 08B Copa TSvs.LYS 08B Red
 584548  Oregon Episcopal School  10:30 AM  TrfA A9 vs A7United PDX 08B Blue Westvs.Saints 08B Blue
 584525  Buckman Field Park  01:30 PM  FotW A6 vs A2PCU 08B Red 2vs.FC Portland 08B White
 584551  Horizon Christian HS - Tualatin  04:30 PM  Turf A12 vs A4WUFC 08B Whitevs.LOSC 08B Green 1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 584517  Hood View Sports Park  11:30 AM  Trf2 A3 vs A1IFC 08B RPFCvs.ETFC 08B Sevilla Red
 584514  Chapman Elementary  01:00 PM  Turf A5 vs A10LYS 08B Redvs.United PDX 08B Gorge
 584516  Holy Redeemer  03:00 PM  1 A7 vs A8Saints 08B Bluevs.SSC 08B Azul






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.