Username: 
  Password: 

2018 PTT Fall League
Team Schedules - BU14 Timbers Division 1 Green
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://oysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=2980AB18-2522-4218-8B98-28DA9686FFA2&tournamentguid=F7CDFC6A-E556-404D-8C16-4CEA3951E2E8&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffMost WinsGoals AgainstGoals For
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : SESC 05B Kings Blue3333333133-028 27  9  9  41  1 0
 A4 : DDSC 05B FC Piamonte3331333013-023 16  7  16  35  1 0
 A11 : Woodburn FC 05B Romita Jr.3331110333-021 11  6  17  31  1 0
 A3 : Corvallis SC 05B3303301311-018 12  5  8  24  2 0
 A1 : 4-H 05B Woodburn Cosmos3030101333-017 3  5  23  25  1 0
 A5 : EST 05B Red0030113033-014 5  4  17  22  1 1
 A7 : OFA 05B Azul3131010100-010 -10  2  22  10  2 0
 A9 : Westside Timbers 05B Copa0030031100-08 -8  2  23  15  0 0
 A6 : LYS 05B Black0100103110-07 -11  1  29  14  0 0
 A10 : Westside Timbers 05B Copa TS0000013000-04 -20  1  38  13  1 0
 A2 : Capital FC Timbers 05B Boyd0001000100-02 -25  0  37  9  0 0

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595255  Lents Park  12:00 PM  Trf1 A8 vs A6SESC 05B Kings Blue 7 vs.LYS 05B Black0
 595280  Crystal Lake Complex  12:30 PM  1 A3 vs A10Corvallis SC 05B 8 vs.Westside Timbers 05B Copa TS0
 595235  Gradin Community Sports Park  01:00 PM  1 A4 vs A2DDSC 05B FC Piamonte 4 vs.Capital FC Timbers 05B Boyd2
 595260  Tualatin Hills Rec Center  03:30 PM  Trf2 A9 vs A7Westside Timbers 05B Copa 2 vs.OFA 05B Azul3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595283  Oregon Episcopal School  10:30 AM  2 A6 vs A7LYS 05B Black 1 vs.OFA 05B Azul1
 595269  Tualatin High School  02:30 PM  Turf A10 vs A1Westside Timbers 05B Copa TS 2 vs.4-H 05B Woodburn Cosmos6
 595279  Capital FC Soccer Complex  02:30 PM  Turf A2 vs A11Capital FC Timbers 05B Boyd 0 vs.Woodburn FC 05B Romita Jr.7
 595282  Portland Adventist HS  02:30 PM  Turf A5 vs A8EST 05B Red 3 vs.SESC 05B Kings Blue5

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595281  Gradin Community Sports Park  01:00 PM  1 A4 vs A9DDSC 05B FC Piamonte 3 vs.Westside Timbers 05B Copa2
 595262  Centennial Park  03:00 PM  Nort A11 vs A5Woodburn FC 05B Romita Jr. 3 vs.EST 05B Red1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595265  Tualatin High School  09:00 AM  Turf A10 vs A8Westside Timbers 05B Copa TS 0 vs.SESC 05B Kings Blue4
 595234  Sprague HS  11:30 AM  Turf A1 vs A34-H 05B Woodburn Cosmos 1 vs.Corvallis SC 05B3
 595278  Eastside Timbers Sports Complex  02:30 PM  Trf1 A5 vs A6EST 05B Red 1 vs.LYS 05B Black0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595243  Tualatin Hills Rec Center  11:00 AM  Trf2 A9 vs A10Westside Timbers 05B Copa 1 vs.Westside Timbers 05B Copa TS0
 595258  Centennial Park  04:30 PM  Nort A11 vs A3Woodburn FC 05B Romita Jr. 2 vs.Corvallis SC 05B0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595263  Crystal Lake Complex  10:00 AM  1 A3 vs A2Corvallis SC 05B 4 vs.Capital FC Timbers 05B Boyd0
 595245  Lincoln HS  10:30 AM  Turf A6 vs A4LYS 05B Black 1 vs.DDSC 05B FC Piamonte6
 595238  Tualatin Hills Rec Center  11:30 AM  Trf1 A9 vs A8Westside Timbers 05B Copa 1 vs.SESC 05B Kings Blue5
 595244  Sprague HS  12:30 PM  Turf A1 vs A54-H 05B Woodburn Cosmos 1 vs.EST 05B Red0
 595237  Mel Ingram Field  12:30 PM  Turf A7 vs A10OFA 05B Azul 2 vs.Westside Timbers 05B Copa TS1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595230  Kirk Park  01:00 PM  2 A4 vs A11DDSC 05B FC Piamonte 2 vs.Woodburn FC 05B Romita Jr.2
 595259  Lents Park  01:00 PM  Trf1 A8 vs A1SESC 05B Kings Blue 6 vs.4-H 05B Woodburn Cosmos0
 595271  Grants Pass HS  05:15 PM  Turf A7 vs A2OFA 05B Azul 2 vs.Capital FC Timbers 05B Boyd2

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595231  Eastside Timbers Sports Complex  12:00 PM  Trf1 A5 vs A10EST 05B Red 3 vs.Westside Timbers 05B Copa TS3
 595252  Tualatin Hills Rec Center  12:00 PM  Trf1 A9 vs A3Westside Timbers 05B Copa 2 vs.Corvallis SC 05B3
 595249  Lincoln HS  01:30 PM  Turf A6 vs A1LYS 05B Black 3 vs.4-H 05B Woodburn Cosmos3
 595233  Mel Ingram Field  02:00 PM  Turf A7 vs A8OFA 05B Azul 0 vs.SESC 05B Kings Blue2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595275  Capital FC Soccer Complex  01:00 PM  Turf A2 vs A9Capital FC Timbers 05B Boyd 2 vs.Westside Timbers 05B Copa4
 595239  Eastside Timbers Sports Complex  01:00 PM  Trf2 A4 vs A1DDSC 05B FC Piamonte 6 vs.4-H 05B Woodburn Cosmos2
 595276  Crystal Lake Complex  02:30 PM  1 A3 vs A8Corvallis SC 05B 1 vs.SESC 05B Kings Blue2

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595242  Lents Park  11:30 AM  Trf1 A8 vs A11SESC 05B Kings Blue 2 vs.Woodburn FC 05B Romita Jr.2
 595240  Portland Adventist HS  12:00 PM  Turf A5 vs A3EST 05B Red 0 vs.Corvallis SC 05B0
 595254  Sprague HS  01:30 PM  Turf A1 vs A74-H 05B Woodburn Cosmos 1 vs.OFA 05B Azul1
 595253  Tualatin High School  02:30 PM  Turf A10 vs A2Westside Timbers 05B Copa TS 2 vs.Capital FC Timbers 05B Boyd0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595272  Crystal Lake Complex  12:30 PM  1 A3 vs A6Corvallis SC 05B 5 vs.LYS 05B Black1
 595270  Centennial Park  03:00 PM  Nort A11 vs A9Woodburn FC 05B Romita Jr. 2 vs.Westside Timbers 05B Copa2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595274  Sprague HS  09:00 AM  Turf A1 vs A114-H 05B Woodburn Cosmos 7 vs.Woodburn FC 05B Romita Jr.2
 595261  Tualatin High School  12:30 PM  Turf A10 vs A6Westside Timbers 05B Copa TS 2 vs.LYS 05B Black5
 595277  Mel Ingram Field  02:00 PM  Turf A7 vs A4OFA 05B Azul 0 vs.DDSC 05B FC Piamonte6
 595267  Capital FC Soccer Complex  02:30 PM  Turf A2 vs A5Capital FC Timbers 05B Boyd 2 vs.EST 05B Red6

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595241  Capital FC Soccer Complex  01:00 PM  Turf A2 vs A6Capital FC Timbers 05B Boyd 1 vs.LYS 05B Black1
 595273  Eastside Timbers Sports Complex  01:30 PM  Trf1 A4 vs A5DDSC 05B FC Piamonte 3 vs.EST 05B Red1
 595246  Grants Pass HS  03:00 PM  Turf A7 vs A3OFA 05B Azul 0 vs.Corvallis SC 05B0
 595248  Centennial Park  04:30 PM  Nort A11 vs A10Woodburn FC 05B Romita Jr. 6 vs.Westside Timbers 05B Copa TS1

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595229  Capital FC Soccer Complex  09:00 AM  Turf A2 vs A1Capital FC Timbers 05B Boyd 0 vs.4-H 05B Woodburn Cosmos3
 595251  Lents Park  10:00 AM  Trf1 A8 vs A4SESC 05B Kings Blue 4 vs.DDSC 05B FC Piamonte2
 595232  Lincoln HS  12:00 PM  Turf A6 vs A9LYS 05B Black 1 vs.Westside Timbers 05B Copa1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595268  Crystal Lake Complex  11:30 AM  1 A3 vs A4Corvallis SC 05B 0 vs.DDSC 05B FC Piamonte0
 595266  Centennial Park  03:00 PM  Nort A11 vs A7Woodburn FC 05B Romita Jr. 3 vs.OFA 05B Azul1
 595256  PCC Rock Creek  03:00 PM  Trf1 A9 vs A5Westside Timbers 05B Copa 0 vs.EST 05B Red3

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595250  Portland Adventist HS  10:30 AM  Turf A5 vs A7EST 05B Red 4 vs.OFA 05B Azul0
 595264  North Salem HS  12:00 PM  Turf A1 vs A94-H 05B Woodburn Cosmos 1 vs.Westside Timbers 05B Copa0
 595247  Lents Park  01:00 PM  Trf1 A8 vs A2SESC 05B Kings Blue 4 vs.Capital FC Timbers 05B Boyd0
 595236  Lincoln HS  01:30 PM  Turf A6 vs A11LYS 05B Black 1 vs.Woodburn FC 05B Romita Jr.2
 595257  Tualatin High School  03:00 PM  Turf A10 vs A4Westside Timbers 05B Copa TS 2 vs.DDSC 05B FC Piamonte3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.