Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys Under 11
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 A2 : WA Timbers 09B Red 2033 1  1  3  4  0  1 0
 A1 : FC Portland 09B Navy033 1  0  4  4  1  0 0
 A3 : HSC 09B BAYERN RED303 1  -1  7  6  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 B1 : PCU 09B Red 1336 2  8  1  11  1  0 0
 B3 : United PDX 09B Blue East303 1  -3  6  1  1  0 0
 B2 : ETFC 09B Napoli Red000 0  -5  6  1  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 C1 : Saints 09B Blue033 1  1  4  5  0  1 0
 C2 : SSC 09B Tiempo033 1  0  5  5  0  0 0
 C3 : OPFC LOSC 09B Green 1303 1  -1  5  4  0  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
 D1 : Pacific FC B09 Rangers336 2  4  4  8  0  0 0
 D2 : FSC 09B Celtics White303 1  1  4  5  0  0 0
 D3 : Bend FC Timbers 09B Red000 0  -5  10  5  0  0 0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316320  Tigard HS  10:30 AM  Turf C2 vs C3SSC 09B Tiempo 2 vs.OPFC LOSC 09B Green 13
 316322  Cascades Academy  02:00 PM  1 D3 vs D1Bend FC Timbers 09B Red 3 vs.Pacific FC B09 Rangers6
 316307  South Meadows MS  04:30 PM  Turf A3 vs A1HSC 09B BAYERN RED 4 vs.FC Portland 09B Navy3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316326  Lane CC  10:30 AM  Trac B2 vs B3ETFC 09B Napoli Red 0 vs.United PDX 09B Blue East1
 316306  Liberty High School  11:00 AM  JV-E A1 vs A2FC Portland 09B Navy 1 vs.WA Timbers 09B Red 20
 316318  Roosevelt HS  12:00 PM  TrfW C1 vs C2Saints 09B Blue 2 vs.SSC 09B Tiempo3

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316308  Harmony Sports Complex  10:30 AM  TF9B A2 vs A3WA Timbers 09B Red 2 4 vs.HSC 09B BAYERN RED2
 316323  Wilson High School  12:00 PM  TrfE D2 vs D3FSC 09B Celtics White 4 vs.Bend FC Timbers 09B Red2
 316319  Lakeridge Jr High  02:30 PM  1 C3 vs C1OPFC LOSC 09B Green 1 1 vs.Saints 09B Blue3
 316324  Buckman Field Park  05:00 PM  FotE B1 vs B2PCU 09B Red 1 5 vs.ETFC 09B Napoli Red1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 316325  Madison HS at Marshal Campus  09:00 AM  West B3 vs B1United PDX 09B Blue East 0 vs.PCU 09B Red 16
 316321  Luke Jensen Sports Park  12:00 PM  Trf4 D1 vs D2Pacific FC B09 Rangers 2 vs.FSC 09B Celtics White1

Quarter Final - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316327  Buckman Field Park  01:30 PM  FotE WA Timbers 09B Red 2 1 vs.United PDX 09B Blue East2
 316329  Eastside Timbers Sports Complex  01:30 PM  Tf3A PCU 09B Red 1 3 vs.FC Portland 09B Navy0
 316330  Eastside Timbers Sports Complex  01:30 PM  Tf3B Saints 09B Blue 1 vs.FSC 09B Celtics White6
 316328  Buckman Field Park  01:30 PM  FotW Pacific FC B09 Rangers 4 vs.SSC 09B Tiempo1

Semi-Final - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316331  Buckman Field Park  12:00 PM  FotE United PDX 09B Blue East 1 vs.Pacific FC B09 Rangers5
 316332  Buckman Field Park  12:00 PM  FotW PCU 09B Red 1 1 vs.FSC 09B Celtics White2

Final - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 316333  Buckman Field Park  10:30 AM  FotE Pacific FC B09 Rangers 3 vs.FSC 09B Celtics White1