Login
Teams & Schedules
Help Center
Gaming
Tournament
Team Schedules - Boys Under 19
Advancing to Next Round:
top
1
place team(s) from each Bracket and
1
Wildcards.
Bracket
Ladder Display
Semi-Final
Final
ALL
A
B
C
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- A
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
A3
: RV Timbers 00B Red
1
3
x
4
1
2
0
2
1
0
1
A1
: TFA Willamette 00B CSC Alliance
1
3
x
4
1
2
2
4
0
0
0
A2
: FC Portland 00B Navy
0
0
x
0
0
-4
6
2
0
0
1
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- B
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
B1
: Westside Timbers 00B Copa NLNC
3
3
3
9
3
9
2
18
2
3
0
B4
: Capital FC Timbers 00B Rust
0
3
1
4
1
1
6
7
0
3
1
B3
: HSC 00B BAYERN RED
3
0
1
4
1
-3
8
3
0
1
1
B2
: Oregon Premier FC 00B Green
0
0
0
0
0
-7
17
5
0
1
0
Tie Breaker
Cards
Club
Info
Group -- C
1
2
3
Total
Points
Most Wins
Goal Diff
Goals Against
Goals For
Shut Outs
Ylw
Red
C1
: ETFC 00B Valencia Black NLNC
3
3
3
9
3
5
0
5
3
1
0
C3
: EST 00B Red
3
0
3
6
2
2
4
6
1
0
0
C2
: PCU 00B Red
0
3
0
3
1
-1
5
4
0
0
1
C4
: Westside Timbers 00B Samba
0
0
0
0
0
-6
7
1
0
1
0
Bracket - Saturday, April 06, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
885940
Lakeridge HS
11:00 AM
Trf1
B2 vs B3
Oregon Premier FC 00B Green
2
vs.
HSC 00B BAYERN RED
3
885939
Capital FC Soccer Complex
05:00 PM
Turf
B4 vs B1
Capital FC Timbers 00B Rust
2
vs.
Westside Timbers 00B Copa NLNC
3
885952
Buckman Field Park
08:00 PM
Socc
C2 vs C3
PCU 00B Red
1
vs.
EST 00B Red
3
Bracket - Sunday, April 07, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
885941
Inza R. Wood Middle School
01:00 PM
Trf
B2 vs B4
Oregon Premier FC 00B Green
3
vs.
Capital FC Timbers 00B Rust
5
885935
US Cellular
03:00 PM
13
A3 vs A1
RV Timbers 00B Red
0
vs.
TFA Willamette 00B CSC Alliance
0
885950
Lane CC
03:00 PM
Socc
C1 vs C3
ETFC 00B Valencia Black NLNC
3
vs.
EST 00B Red
0
885953
Buckman Field Park
06:00 PM
Socc
C2 vs C4
PCU 00B Red
3
vs.
Westside Timbers 00B Samba
1
Bracket - Sunday, April 14, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
885954
Eastside Timbers Sports Complex
09:00 AM
Trf1
C3 vs C4
EST 00B Red
3
vs.
Westside Timbers 00B Samba
0
885938
Tualatin Hills Rec Center
01:00 PM
Trf1
B1 vs B3
Westside Timbers 00B Copa NLNC
6
vs.
HSC 00B BAYERN RED
0
885934
South Albany HS
04:00 PM
Turf
A1 vs A2
TFA Willamette 00B CSC Alliance
4
vs.
FC Portland 00B Navy
2
885949
Lane CC
05:00 PM
Socc
C1 vs C2
ETFC 00B Valencia Black NLNC
1
vs.
PCU 00B Red
0
Bracket - Saturday, April 20, 2019
Game
Venue
Time
Field
Group
Home Team
Score
Away Team
Score
885936
Liberty High School
02:00 PM
Cliv
A2 vs A3
FC Portland 00B Navy
0
vs.
RV Timbers 00B Red
2
885942
South Meadows MS
02:00 PM
Turf
B3 vs B4
HSC 00B BAYERN RED
0
vs.
Capital FC Timbers 00B Rust
0
885951
Tualatin Hills Rec Center
03:00 PM
Trf1
C4 vs C1
Westside Timbers 00B Samba
0
vs.
ETFC 00B Valencia Black NLNC
1
885937
Tualatin Hills Rec Center
05:00 PM
Trf1
B1 vs B2
Westside Timbers 00B Copa NLNC
9
vs.
Oregon Premier FC 00B Green
0
Semi-Final - Sunday, April 28, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
885955
PCC Rock Creek
02:00 PM
Trf1
RV Timbers 00B Red
1
vs.
ETFC 00B Valencia Black NLNC
5
885956
PCC Rock Creek
06:00 PM
Trf1
Westside Timbers 00B Copa NLNC
5
vs.
TFA Willamette 00B CSC Alliance
2
Final - Sunday, May 05, 2019
Game
Venue
Time
Field
Home Team
Score
Away Team
Score
885957
Tualatin Hills Rec Center
01:00 PM
Trf1
ETFC 00B Valencia Black NLNC
2
vs.
Westside Timbers 00B Copa NLNC
4